Historie chovatelství

2010 

Leden

V tomto měsíci se pokračuje v rekostrukci budovy provedla se pokládka nové podlahy na pánském WC,WC pro personál a v ůklidové místnosti,rozvod teplé a studené vody,dokončila se dostavba úklidové místnosti a WC pro personál,nová elektroinstalace do těchto místností,nová elektroinstalace v kuchyňce,obklady v kuchyňce,WC muži,úklidová místnost,WC pro personál,instalace umyvadla na WC-ženy,obklady po odpadech na tomto WC.Mezi tím probíhá příprava na zimní výstavu

 

Únor

 Byla dokončena instalace zařizovacích předmětů na WC pro personál,WC muži,úklidová místnost.Rekostrukce hlavního rozvaděče,vymalování,odvětrání.

5.2 proběhl u nás už druhý králíkářský aktiv,kterého se zúčastnilo 38 chovatelů z organizací,škoda že některé organizace se nezúčastnili.Na aktivu proběhly videoukázky z velkých německých výstav,ukázky posuzování králíků.

6-7.proběhla už třetí zimní výstava králíků kde bylo vystaveno 80 ks velký zájem byl o nákup kaliformských a novozelandských králíků.Posouzení provedl MVDr Martinec a pomocnou ruku při posuzování přidala i jeho žena a dcera všem touto cestou děkujeme. 

Tento rok se na výstavě sešlo poměrně dost kvalitních zvířat: 1,0 Hoč dostal 96 b, 1,0 Al- 95,5 b, 1,0 Bíč -95,5b,1,0 Tč-95,5 b,Vss-95,5 b, 1,0 Vš-95 b,1,0 Al -95 b1,0 Bím-95 b,1,0 Sž-95 b,0,1 Sž 95b, 1,0 Ččp-95b, 2,0 Vss-95 b kladem bylo že nebyla jediná výluka.Majitele změnilo 20 ks králíků kteří snad přispějí k zlepšení chovů.

Pokračují další práce na budově v rámci úspory elektřiny byly osazeny nové světla na sociálním zařízení ovládané pohybovými čidly a u králíků byla přidaná jedna zářivka pro lepší osvětlení klecí.Připravuje se úprava stropu nad schodištěm.

 

Březen

Bylo provedeno snížení stropu nad schodištěm,instalace nového zapuštěného bodového osvětlení nad schodištěm a obložení panely MDF,toto obložení bylo protaženo i na přiléhající boční stěnu a boční stěnu schodiště.

Informace pro všímavého spoluobčana aby ušetřil za známku bylo nainstalováno i nouzové osvětlení a bezpečnostní tabulky.

Bylo vyrobeno 12 nových stolů a vymalovaná malá místnost.V této místnosti byl položen nový koberec a byla 
dovybavena stoly.

 Duben

 
 Byl proveden sběr železného šrotu,všem spoluobčanům kteří nám přispěli železným šrotem děkujeme především př.Glöcknerovy,který na dokončení rekostrukce věnoval větší množství.Ve velké místnosti byla položena dlažba a provedena  rekostrukce(výměna hlinikových kabelů za měď) a rozšíření zásuvkových obvodů a světelných obvodů,dále byla provedena rekonstrukce schodnic na schodišti,rekostrukce osvětlení na snížení spotřeby,položení PVC v první garáži a rekostrukce ploché střechy.Tento měsíc postihl chovy králíků nový virus myxematozy
 
Květen
 
Byla dokončena rekonstrukce ploché střechy,položena dlažba ve vestibulu instalované nové zabradlí a tím byla rekonstrukce budovy ukončena.
Jako poděkování pro všechny členy i nečleny a jejich rodiné příslušníky co se podíleli na rekonstrukci jsme uskutečnily večírek.
 
Červen
 
Postupně začíná obnovovaní provozu chovatelského klubu.Organizovali jsme sledování MS v kopané.
 
Červenec
 
3.7 se uskutečnil skoro po roce další country večer se skupinou Sanklabáno.
Video z této akce:
Na členské schůzi bylo dohodnuto že výstavu uskutečníme 29-31.10.2010 byl přijat nový člen Jiří Cásek,který byl pověřen vedením našich internetových stránek dále byl rozšířen výbor o registrátora a webmastera
 
Srpen
 
V tomto měsíci 14.8 jsme uskutečnili první košt kvašáků který vyhrál Pavel Trecha,druhý skončil Zbyněk Nazarej,třetí místo obsadil Dominik Firsow.Tento den také proběhl další country večer se skupinou Sanklabáno.
V chovech králíků pokračuje virus myxematozy a u holubů se objevily neštovice.
 
 
Září
 
Dne 11.8.2010 jsme uskutečnili další country večer se skupinou Sanklabáno.
Dne 14.9.2010 nás navždy opustil náš člen přítel František Tuháček čest jeho památce.
17.9. se uskutečnila členská schůze kde byli přijati nový členové - Barbora Glöcknerová, Ivana Vokálková,Petr Plevák a Vladimír Badin,členství ukončil Jan Knotek.Schůzi jako hosté navštívili kandidáti do obecního zastupitelstva za sdružení Obec pro občany Ing.Kamil Ferda a Ing.Jan Černý.
Dne 18.9.2010 proběhl první košt ořechovky a hodových koláčků.Ořechovku vyhrál Antonín Schoř druhé místo obsadi p.Hlavoň z Dolních Kounic,třetí místo obsadil Pavel Trecha náš člen,hodové koláčky vyhrála Alena Křivá.Zúčastnili jsme se výstavy v Jezeřanech kde získal Petr Hlavoň čestnou cenu na Giganty.
 
Říjen
 
 
     VVVvVVVvvV VV tomto měsíci vrcholí  

V tomto měsíci vrcholí příravy na výstavu. Zúčastnili jsme se výstav v Radosticích kde jsme získali dvě čestné ceny a to Petr Hlavoň na giganty a František Kuchařík na perlové králíky a oblastní výstavu v Moutnicích kde jsme v králících obsadili 13 místo a v holubech 10 místo na oblasti vzhledem k letošní zdravotní situaci  to nebylo až tak špatné.Proběhl další country večer se skupinou Sanklabáno.Zhotovili jsme nové osvětlení výstavních prostor kde jsme namontovali zářivková tělesa místo velkých žárovkových těles.Ve dnech 2910-31.10 proběhla další výstava v naší budově v novém termínu ,který se osvědčil.Posuzování provedli tito posuzovatelé:králíci-MVDr Martinec Miloslav,Volentier Milan,drůbež Uher Milan a holubi ing.Bouček Karel.Výstavy se zúčastnila také firma Novosad s ukázkovou králikárnou o kterou návštěvníci projevili velký zájem.

 

Listopad

Již tradičně jsme měsíc zahajili country večerem se skupinou Sanklabáno za velmi pěkné návštěvy.Př.Glöckner Jaromír se zúčastnil s čtyřčlenou kolekcí BOA klubové výstavy v Kolíně kde dosáhl velmi pěkného ocenění a to 382,5 b a získal čestnou cenu na nejlepší kolekci výstavy.

TOPlist